دامنه

ثبت نام دامنه

نام دامنه دورازه ورود شما به دنیای آنلاین است. هنگامی که یک ایده درخشان و خوب برای ساخت یک سایت یا فروشگاه اینترنتی دارید. اولین چیزی که به ذهن شما می رسد انتخاب نام دامنه است. پس اگر می خواهید ثبت نام دامنه را انجام دهید، باید این کار را به شرکت های که ریجسترار هستند بسپارید.

ریجسترار ثبت نام دامنه چیست؟

برای ثبت دامنه خود از یک سرویس دهنده باید استفاده کنید که این امکان را می دهد تا دامنه خود را ثبت نام و خرید آن را انجام دهید. ثبت نام دامنه توسط ICANN  باید مورد تائید قرار گرفته شود تا ثبت نام دامنه شما تکمیل گردد. بدون سیستم نام دامنه همه ما گیج خواهیم شد به دلیل این که از آی پی باید استفاده شود با ثبت دامنه به راحتی می توانید به آدرس مورد نظر مراجعه کنید. به عنوان مثال شما قصد فروش مواد خاصی از Google Pixel را دارید و میخواهید یک طراحی سایتی هم داشته باشید شما در ابتدا باید نام custompixelcases.com را ثبت کنید تا بر روی این دامنه وب سایت را قرار دهید. شما می توانید پسوندهای مختلفی برای نام دامنه خود ثبت کنید مثلا .com – .co -.org و غیره . بستگی به خواسته شما دارد که کدام پسوند را برای دامنه خود انتخاب می کنید.

دامنه

امروزه بیشتر خریداران دامنه به راحتی می توانند برای سایت خود دامنه ثبت کنند و تمدید کنند. اما باید عاقلانه و با ذهن باز دامنه خود را انتخاب کنید چون هر دامنه تاثیرات مثبت و منفی خود را دارد و در ادامه به شما راهنمایی خواهیم کرد تا بهترین نام را برای دامنه خود انتخاب کنید. دامنه ای که انتخاب می کنید با کوتاه باشد به این دلیل که خیلی راحت تر در ذهن مخاطبان شما می ماند. علاوه بر این نام دامنه برای بهینه سازی سایت شما می تواند یکی از فاکتورهای مهم در رتبه بندی موتورهای جستجو است.

نحوه ثبت نام دامنه

در حال حاضر صدها شرکت ریجسترار برای ثبت نام دامنه وجود دارد. هنگامی که نام مورد نظر خود را براساس نیاز پیدا کردید از طریق شرکت های ریجسترار می توانید دامنه را ثبت کنید. با یک جستجوی ساده می توانید رجسترار را پیدا کنید. به این نکته توجه کنید که صد در صد مالکیت اصلی دامنه به نام شما باشد. ایمیلی که در اختیار ریجسترار قرار می دهید باید فعال باشد به این دلیل که ICANN لینکی را برای تائید دامنه به ادرس ایمیل شما ارسال می کند.

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
 • برنامه PuTTY

  برنامه PuTTY چیست؟

  برنامه PuTTY چیست؟ برنامه PuTTY در ابتدا توسط Simon Tatham و برای مایکروسافت ویندوز طراحی …
 • وب سرور NGINX

  وب سرور NGINX چیست؟

  وب سرور NGINX چیست؟ در ابتدا وب سرور NGINX برای حل مشکل C10 و توسط فردی به نام Igor Sysoev…
 • پلاگین autoptimize

  تنظیمات افزونه Autoptimize

  چگونگی پیکربندی افزونه Autoptimize به منظور عملکرد بهتر ممکن است چیزهایی در مورد افزونه Au…
مطالب بیشتر از این نویسنده آیدا حسرتی
 • خرید دامنه

  خرید دامنه فوری

  خرید دامنه فوری نام دامنه یک رشته شناسایی است که برای هر وب سایت یک گزینه ضروری می باشد و …
 • ثبت دامنه

  ثبت دامنه biz.

  ثبت دامنه biz. هر وب سایت برای نمایش داده شدن نیاز به ثبت دامنه یا دامین دارد. دامنه نامی …
 • خرید دامنه

  خرید دامنه .com

  خرید دامنه .com برای هر وب سایت خرید دامنه الزامی است. دامنه وب سایت به آدرسی گفته می شود …
بارگذاری بیشتر در ثبت دامنه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده − 4 =

بررسی کنید

برنامه PuTTY چیست؟

برنامه PuTTY چیست؟ برنامه PuTTY در ابتدا توسط Simon Tatham و برای مایکروسافت ویندوز طراحی …