چگونه نام دامنه خود را ثبت کنیم؟

اگر شما یک وب سایت داشته باشید، باید به طور جدی در مورد ثبت دامنه خود ثبت نام کنید. نام دامنه یک نام است  که شما می توانید برای مراجعه به وب سایت خود استفاده کنید. توجه داشته باشید که شما نیازی به شرکت یا سازمان برای ثبت دامنه ندارید. هر شخصی می تواند آن را انجام دهد.برای بررسی مالکیت دامنه میتوانید از سایت WHOIS استفاده نمایید.

اهمیت یک نام دامنه

تعدادی دلایل خوب برای داشتن یک نام دامنه وجود دارد:

اگر میزبان وب خود را تغییر دهید (مکان فیزیکی واقعی فایلهای وب سایت شما)، نام دامنه شما با شماست. بازدید کننده های منظم شما یا مشتریان باید در مورد تغییر آدرس وب (که معمولا به عنوان URL شناخته می شود) نیز اطلاع دشته باشند، زیرا تا آنجا که ممکن است سایت هنوز هم در همان محل است آنها به سادگی نام دامنه خود را تایپ می کنند و به طور شفاهی به محل جدید شما آورده می شود.

اگر شما دارای یک کسب و کار هستید، نام دامنه به شما اعتبار می دهد. تعداد کمی از مردم مایل به انجام کاری با شرکتی هستند که نام دامنه خود را ندارند.

 

اگر نام دامنه ای را که کسب و کار یا نام شرکت شما را شرح می دهد، دریافت کنید، می توانید این نام را به راحتی به یاد داشته باشید و می توانید بدون نیاز به مشورت با اسناد خود، به سایت خود بازگردید.

بررسی اجمالی

گرفتن نام دامنه شامل ثبت نام نام شما با سازمان به نام ICANN از طریق ثبت نام دامنه می باشد. به عنوان مثال، اگر شما یک نام را مانند “example.com” “انتخاب می کنید، مجبور خواهید شد به ثبت کننده بروید، هزینه ثبت نام را پرداخت کنید که هزینه آن حدود 10 دلار تا 35 دلار برای این نام است. این به شما یک سال حق نام خود را می دهد و شما مجبورید آن را سالانه برای (معمولا) همان مقدار سالانه تجدید کنید.

برخی از میزبان های وب آن را ثبت نام می کنند و برای نام رایگان می پردازند (معمولا تنها میزبان وب تجاری)، در حالی که دیگران برای شما این کار را انجام می دهند، اما مجبور خواهید بود هزینه ثبت نام را بپردازید.

 

بهتراست که مستقیما ثبت نام دامنه را انجام دهیم نه از طریق میزبان وب. در گذشته معمولا میزبان وب کمتری اعتمادپذیر بود که دامنه را تحت نام خود ثبت کند و مالک آن دامنه را به جای شما قرار دهد  ثبت نام مستقیم ثبت دامنه به شما اجازه می دهد تا مطمئن شوید که شما به عنوان صاحب دامنهو مالک آن تمام اختیارات مربوط به دامنه را دارا هستید.

 

نام دامنه بسیار سریع از بین می رود. بسیاری از مردم ادعا می کنند که همه نام دامنه های خوب رفته اند احتمالااین ادعا  درست است زیرا بیشتر نام های دامنه خوب که توصیفی از محصولات و خدمات است همه گرفته شده اند. اگر می خواهید یک نام دامنه برای سایت خود داشته باشید، پیشنهاد می کنم که شما اکنون عمل کنید وقبل از، از دست دادن آن ماکیت آن را به عهده بگیرید

دستورالعمل گام به گام

اگر میخواهید یک نام دامنه را ثبت کنید، در اینجا چیزی است که باید انجام دهید. لطفا قبل از انجام آن همه را بخوانید.

بیشتر از آن است که با چشم برخورد کند.

برای ثبت یک دامنه، شما باید یک کارت اعتباری یا یک حساب داشته باشید تا بتوانید دامنه خود را خریداری نمایید.اگر شما قبلا میزبان وب دارید، از آنها نام سرورهای اصلی و ثانوی آنها را دریافت کنید. نگران نباشید اگر بدانید این چیزها چیست؟ فقط اطلاعات را در جایی ذخیره کنید. اطلاعات معمولا می تواند از سوالات متداول یا سایر اسناد آنها در سایت خود، معمولا تحت یک رده مانند “نام دامنه” یا ” DNS “” یا “انتقال نام دامنه” و غیره، به دست می آید. اگر نمی توانید آن را پیدا کنید، آنها را ایمیل کنید. شما پس از خرید دامنه خود به اطلاعات نیاز دارید تا نام دامنه خود را به وب سایت خود ارجاع دهید. با این حال، اگر هنوز میزبان وب ندارید، نگران نباشید.

اگر میزبان وب ندارید، می توانید همیشه ثبت کننده را مجاز به اسم دامنه خود را در یک وبسایت موقت که مخصوصا برای شما تنظیم شده است، قرار دهید. به این ترتیب میتوانید قبل از اینکه دیر شود دامین خود را سریعا ایمن کنید و همچنان وقت خود را برای تنظیم سایر جنبه های سایت خود آماده برخی از ثبت کنندگان همچنین یک آدرس ایمیل رایگان در نام دامنه شما، مانند ( (sales@example.com که (example.com) دامنه شما است ارائه می دهد.

 • خرید دامنه

  خرید دامنه فوری

  خرید دامنه فوری نام دامنه یک رشته شناسایی است که برای هر وب سایت یک گزینه ضروری می باشد و …
 • ثبت دامنه

  ثبت دامنه biz.

  ثبت دامنه biz. هر وب سایت برای نمایش داده شدن نیاز به ثبت دامنه یا دامین دارد. دامنه نامی …
 • خرید دامنه

  خرید دامنه .com

  خرید دامنه .com برای هر وب سایت خرید دامنه الزامی است. دامنه وب سایت به آدرسی گفته می شود …
بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
 • pleskچیست؟

  pleskچیست؟ پانل Parles Plesk یا به اختصار Plesk به عنوان یکی از کنترل های چند منظوره  هاست…
 • نام دامنه چیست؟ تعریف و انواع نام دامنه

  نام دامنه چیست؟ تعریف و انواع نام دامنه در این مقاله  نام دامنه و انواع آن و همچین ثبت دام…
 • directadmin

  هاست و پنل مدیریت دایرکت ادمین

  هاست و پنل مدیریت دایرکت ادمین DirectAdmin نرم افزار کنترل پنل هاست  است که شبیه به cPanel…
مطالب بیشتر از این نویسنده آیدا حسرتی
 • خرید دامنه

  خرید دامنه فوری

  خرید دامنه فوری نام دامنه یک رشته شناسایی است که برای هر وب سایت یک گزینه ضروری می باشد و …
 • ثبت دامنه

  ثبت دامنه biz.

  ثبت دامنه biz. هر وب سایت برای نمایش داده شدن نیاز به ثبت دامنه یا دامین دارد. دامنه نامی …
 • خرید دامنه

  خرید دامنه .com

  خرید دامنه .com برای هر وب سایت خرید دامنه الزامی است. دامنه وب سایت به آدرسی گفته می شود …
بارگذاری بیشتر در ثبت دامنه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 + 7 =

بررسی کنید

pleskچیست؟

pleskچیست؟ پانل Parles Plesk یا به اختصار Plesk به عنوان یکی از کنترل های چند منظوره  هاست…